آخرین اخبار

تاریخ : 7. اسفند 1396 - 11:02   |   کد مطلب: 33391
ویترین گرانی در بازار خرید عیدانه
بازار در روزهای آخر سال مهمانپذیرتر و مملو از مردمانی خواهد شد که هر روز جمعیت شان بیش از پیش است اما در این میان سردی بازار دل ها را می شکند و ناامید به خانه بر می گرداند.

به گزارش زنان کویر ، نفس های سال 96 چون سال های پیش از خودش به شماره افتاده است و سه هفته ی دیگر پایانش را آغاز خواهد کرد.پایانی که جنب و جوش بیشتری برای مردم خواهد داشت و به رسم دیرینه و همیشگی مردم ایران نظافت ، خانه تکانی ، خرید مایحتاج از جمله خورد و خوراک و پوشاک در لیست مهم ترین کارهای پایانی سال قرار خواهد گرفت.

بازار هم در روزهای آخر سال مهمانپذیرتر و مملو از مردمانی خواهد شد که هر روز جمعیت شان بیش از پیش است اما در این میان سردی بازار دل ها را می شکند و ناامید به خانه بر می گرداند.

اگر چه تا چندی پیش گرانی تخم مرغ و یا گوجه فرنگی دغدغه آفرین شده بود اما این روزها همه ی اجناس دست به دست هم داده اند و بر ارزششان افزوده اند، فرقی نمی کند که تکه لباسی برای فرزندت را خریدار باشی یا کمدی که سالها نبودش در خانه فریاد می کشد و یا آن که بخواهی لقمه نانی برای افراد خانواده تهیه کنی همه و همه بر قیمت شان افزوده شده است.

بدین ترتیب تمام کالاها در حلقه ای زنجیروار گران می شوند تا واژه ای به نام " گرانی" بدون هیچ پسوند و یا پیشوندی توصیف کننده ی وضعیت بازار باشد و در این میان مصرف کنندگان بیشترین ضربه و زیان را خواند دید.

یکی از خریداران در بازار با تاکید بر گرانی اجناس در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: « کارمند و یا کارگری که بیش از نیمی از حقوق خود را صرف اجاره بها و وام می کند چگونه می تواند در پایان سال برای تمام اعضای خانواده سر تا پا لباس نو تهیه کند در حالیکه با این اوضاع بازار،ارزانترین جنس پنجاه هزار تومان است».

به سراغ یکی از فروشندگان رفتیم ، او در مورد دلیل گرانی اجناس در نزدیکی عید گفت: «برخی فکر می کنند که ما فروشندگان به یکباره نزدیک عید قیمت اجناس را بالا می بریم درحالیکه کرایه ی مغازه،حمل و نقل، تولید کنندگان اجناس، توزیع کنندگان و بالا بودن مواد اولیه ی مواد هم در این مورد دخیل هستند هر چند که ما در مغاز انواع قیمت ها را داریم که مسلما اجناسی که ارزانترند با کیفیت پایین تر و چینی می باشند و خریداران می توانند با توجه به جیب شان انتخاب کنند»

حال که سبد خرید مردم رنگارنگ است و به رسم دیرینه از خورد و خوراک تا پوشاک همگی دراین سبد جای دارد بهتر است تا نظارت بر بازار بیش از پیش باشد تا بار گرانی بر دوش مردم رخ ننماید.

گزارش: اعظم پسند

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج