آخرین اخبار

تاریخ : 8. بهمن 1396 - 8:50   |   کد مطلب: 33359
نقض حقوق زنان در کانون حقوق بشر / تجاوز جنسی به زنان کارمند در سازمان ملل
موضوع جالب توجه در خصوص تعدی به زنان در اروپا و غرب این است که هیچ مامن و پناهی برای زنان در خصوص رسیدگی به حقوق‌شان نیست و تنها شعارهایی پوشالی از احقاق حقوق زنان در رسانه‌های غربی آنهم با استانداردهای خاص و به طور ابزاری برای محکوم کردن کشورهای هدف و بخصوص اسلامی بکار برده می‌شود.

به گزارش زنان کویر ، وقتی برخی از زنان غربی آنهم از جنس مشهور و سلبریتی اقدام به راه‌اندازی جنش مقابله با آزار جنسی کردند و در صفحات مجازی خود اعلام کردند که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند مشخص بود که اوضاع غرب و خصوصا عدالتخانه‌ها چندان خوب نیست که بتواند حقوق از دست رفته این زنان را به آنان باز گرداند. برخی از این زنان اعلام می‌کردند که گرچه در مرکز توجه رسانه‌های جمعی قرار دارند اما به جهت سیستم انحصاری و ناعادلانه‌ای که وجود دارد حتی از اینکه به دادگاه رفته و نسبت به این موارد شکایت کنند می‌ترسیدند. نه تنها این زنان امیدی در زمینه رسیدن به حقوق خود و محکوم شناخته شدن افراد متجاوز نداشتند بلکه اعلام می‌کردند که نسبت به عواقب کار می‌ترسیدند زیرا سیستم و قدرتمندان آنها را قطعا از کار کنار گذاشته و یا تحت فشار قرار می‌دهند.

 

در این زمینه حال خبری رسیده که نشان می‌دهد که چقدر مراکز حقوق بشر غربی با توجه به همه دبدبه و کبکبه که دارند فشل است و قادر نیست مجرمان واقعی را به دام بیندازد. در همین راستا یک روزنامه انگلیسی نوشت که شماری از کارکنان زن سازمان ملل در سال‌های گذشته مورد آزارجنسی قرار گرفته‌اند اما از ترس پیامدهای شکایت کردن، سکوت کرده‌اند.

 

این موضوع نشان می‌دهد که چقدر سازمان ملل که این روزها به ابزاری برای محکوم کردن کشورهای در حال توسعه توسط کشورهای قدرتمند تبدیل شده است، خود دچار بیماری نقض حقوق بشر آنهم از نوع حقوق زنان است که همواره بر روی آن تاکید می‌کند.

 

در همین رابطه، روزنامه انگلیسی گاردین نوشت که اطلاعاتی که از کارکنان کنونی و پیشین سازمان ملل به دست آمده است، نشان می‌دهد که در این سازمان، فرهنگی از سکوت و عدم مصونیت حکمفرماست.

 

اغلب قربانیان تحت فشار گذاشته شده‌اند و مجرمان هم اغلب مجازات نمی‌شوند. از 15 نفر از قربانیان در 5 سال گذشته سوال شده است و فقط 7 نفر از آنها درباره آنچه بر آنها گذشته است، اطلاع داده‌اند. قربانیان که در بیشتر از 10 کشور کار می‌کنند، از ترس پیامدهای افشاگری ترجیح دادند که ناشناس بمانند.

 

در همین زمینه، یکی از این زنان گفت: «اگر شما در این مورد اطلاع‌رسانی کنید در این صورت کار خود را از دست خواهید داد.» 3 زن که موارد سوء‌استفاده را گزارش کرده‌اند با مشکلاتی مواجه شده‌اند و این در شرایطی است که عاملین همچنان به کار خود ادامه می‌دهند.

 

موضوع جالب توجه در خصوص تعدی به زنان در اروپا و غرب این است که هیچ مامن و پناهی برای زنان در خصوص رسیدگی به حقوق‌شان نیست و تنها شعارهایی پوشالی از احقاق حقوق زنان در رسانه‌های غربی آنهم با استانداردهای خاص و به طور ابزاری برای محکوم کردن کشورهای هدف و بخصوص اسلامی بکار برده می‌شود.

 

در این راستا عدالتخانه‌های غربی به خوبی نشان می‌دهند که فاقد کارایی لازم هستند و سیستمی ورای این مراکز حقوقی غربی هست که به طور کاملا سازمان‌یافته‌ای این نهادهای مدنی و حقوقی را تحت احاطه و سلطه خود دارد و همین موضوع سپر آهنینی برای مجرمان ایجاد کرده که حقوق بشر و حقوق زنان در غرب به طور کاملا محسوسی نادیده گرفته شود و همواره قدرتمندان و افراد خاطی و متجاوز پیروز این میدان باشد و در مقابل هر شکایتی مصون بمانند. این تعدی و ظلم در سازمان ملل تا حدی است که گفته می شود «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل خود در صدد ورود به مسئله تجاوز به زنان کارمند سازمان ملل متحد است که البته به نظر می‌رسد این سازمان در این عرصه بیشتر بایستی در صدد ایجاد یک نظام حقوقی نو و بر هم زدن سیستم کهنه و پوشالی که تنها به نفع کشورهای قدرتمند و برآوردن مطامع هوسبازان است، ‌پردازد.

 

آمار و ارقام مختلفی که سازمان ملل در خصوص تجاوز جنسی به بانوان و دختران غربی  منتشر می کند نشان می‌دهد میزان بالای نرخ تجاوز جنسی در کشورهایی چون آمریکا، انگلیس، کانادا و سرزمین‌های اشغالی توسط رژیم صهیونیستی در کنار کشورهایی با ساختارهای قبیله‌ای همچون کنگو و سودان است که به خاطر نفت و منابع طبیعی قابل توجه خود، همواره در معرض جنگ‌های داخلی مزدوران غربی و حکومت مرکزی بوده‌اند. این نشان از فرهنگ پایین و بخصوص سیستم ناعادلانه‌ای است که با وجود همه شعارها به نفع متجاوز کار را تمام می‌کند. حالا این سیستم آنقدر گسترده شده که به سازمان ملل رسیده و به فرهنگ سکوت در مقابل تجاوز تبدیل شده است، موضوعی که  همواره سازمان ملل بر خلاف آن شعار داده است.

طنین یاس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج