آخرین اخبار

تاریخ : 27. دى 1396 - 10:12   |   کد مطلب: 33324
گام هایی به سوی طلاق با پرورش رویای سیندرلا
در مسیر اشتباه تربیت فرزندان؛
گام هایی به سوی طلاق با پرورش رویای سیندرلا
باید پرسید که آیا ما به عنوان والدین فرزندانمان را برای پذیرش یک زندگی مستقلانه تربیت کرده ایم یا همچنان به دنبال این هستیم که رویاهای سیندرلا را برای دخترانمان تعریف کنیم و در ذهنشان پرورش دهیم که بعد از ازدواج زندگی شاهانه ای باید داشته باشی و چون سیندرلا دارای خدم و حشم هستی!!!

به گزارش زنان کویر ، واژه ی " طلاق " در گذشته بر دل ها وحشت می انداخت، به گونه ای که زنان و مردان در سال ها پیش از تنها شدن ترس داشتند و از این که بگویند " فرزندمان طلاق گرفته است" واهمه داشتند از این رو به فرزندانشان گوشزد می کردند که با لباس سفید به خانه بخت برو و با کفن هم برگرد!!!

اما امروزه نحوه ی نگرش دختران، پسران و خانواده ها تغییر کرده است و بر این باورند که از آنجا که سختی های زندگی بیش از پیش است دیرتر به ازدواج می اندیشند و راحت تر طلاق می گیرند.
حتی برخی از آنها فروپاشی زندگی فرزندشان را جشن می گیرند و شاید در جشن طلاق بیشتر از روز عروسی فرزندشان خرج کنند.
آنچه را که شاهد هستیم این است که  آستانه ی تحمل جوانان نسبت به گذشته کمتر شده است و در یک تئوری دیگر می توان گفت هزینه های ازدواج بالا رفته ضمن این که تداوم یک ازدواج نیز با مشکلات اقتصادی بالایی برخوردار است.
از همه این ها که بگذریم باید پرسید که آیا ما به عنوان والدین فرزندانمان را  برای پذیرش یک زندگی مستقلانه تربیت کرده ایم یا همچنان به دنبال این هستیم که رویاهای سیندرلا را برای دخترانمان تعریف کنیم و در ذهنشان پرورش دهیم که بعد از ازدواج زندگی شاهانه ای باید داشته باشی و چون سیندرلا دارای خدم و حشم هستی!!!
محبوبه اسماعیل زاده در گفتگو با "زنان کویر" در رابطه تربیت صحیح فرزندان برای نقش پذیری در زندگی گفت:  " تحویل فرزندانی سالم، خلاق و با معنویت به جامعه نیازمند سرمایه گذاری و آموزش  است.
این مدرس حوزه و دانشگاه ابراز داشت: نباید به تشکیل زندگی به مصداق یک برنامه ی تجاری نگاه شود ، آغاز کردن زندگی تشریفات مادی، جهزیه های آنچنانی ، شرط و شروط های عجیب و مهریه های بسیار سنگین اگر به این دیده به ازدواج و تشکیل خانواده نگریسته شود مسلما خانواده به شیوه ی صحیح شکل نمی گیرد .
خاطر نشان کرد: از طرفی اگر والدین با وظایف خود آشنا نباشد و نسبت به وظایف همسری و یا نسبت به تربیت فرزندان آگاهی نداشته باشد ،باز هم خانواده ی صحیحی شکل نخواهد گرفت تا بتواند در جامعه نقش مثبت و مفیدی را اجرا کند.
وی یادآور شد: اگر مرد یا زن خانواده بخواهد نقض های ارتباطی شان را در بیرن از خانواده جبران کند با آسیب های بی حیایی و بی عفتی و روابط ناسالم برخورد خواهند کرد و در نتیجه در تربیت فرزندان هم طبیعتا تاثیر سوء خواهد گذاشت و دیگر چنین والدینی نخواهند توانست فرزندانی سالم از نظر روحی و روانی تحویل جامعه دهند.
این دکترای مدرسی معارف اسلامی  با اشاره به ارزش و اهمیت خانواده سالم بیان داشت: در تاکید بر بحث خانواده و رصد آسیب های موجود در جامعه از جمله اعتیاد، بزهکاری و طلاق و ریشه یابی بسیاری از معضلات به بستر خانواده خواهیم رسید.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج