آخرین اخبار

یک روانشناس تربیتی گفت: اعتیاد جنسی، ملال و خستگی، نداشتن هیجان و سرگرمی با همسر و غرق شدن در مشغله های روزمره و توجه نکردن به همسر از دلایل دیگر بی وفایی است.

به گزارش زنان کویر ، مریم و جواد پنج سال است که با هم ازدواج کرده اند و حاصل این ازدواج دختری دو ساله است «اوایل زندگی ما خوب بود و به یکدیگر احترام می گذاشتیم و همدیگر را دوست داشتیم اما یکسالی است که همسرم بی وفا شده است و به من و فرزندم توجهی ندارد به طوری که بیشتر اوقات دیر به خانه می آید و می گوید جلسه دارم؛ بعدها می فهمم که با دوستانش دورهمی داشته اند» این ها سخنان مریم است که با بغضی مانده در گلو بیان می کند.

* بی توجهی همسران به یکدیگر

اما جواد هم انگار دل پری دارد«شب ها که به خانه می آیم همسرم هنوز غذا درست نکرده است و موبایل در دست لم داده است بر روی مبل و انگار نه انگار که من به خانه آمده ام و باید به من توجه کند».

اینگونه مسائل در زندگی های امروزی کم نیست، زوج هایی که به خاطر سرگرمی های کذایی از زندگی دور می شوند و چه بسا که به همسر و فرزندانشان بی توجهی می کنند.

زنانی که به شوهرانشان بی توجهی می کنند و بالعکس شوهرانی که به خواسته های همسر اهمیتی نمی دهند و همه این موضوعات دست به دست هم می دهند تا داستان تازه ای را در زندگی ها روایت کند؛ داستان بی وفایی را.

دلسردی و بی حوصلکی این روزها در همه افراد جامعه دیده می شود، برخی از افراد به دلایل مختلف بی حوصله هستند و برخی دیگر همین که بی حوصله می شوند دلشان می خواهد تمام دق و دلشان را بر سر نزدیکترین فردی که در کنارشان است خالی کنند خواه این فرد یک همسر باشد یا فرزند برایشان فرقی نمی کند که چه کسی باشد گاهی اوقات هم پدر و مادر است.

این افراد همواره بی وفایی سرلوحه کارهایشان قرار می گیرد و در این بین برخی از روانشناسان معتقدند دلیل بی وفایی افراد به گذشته برمی گردد؛ والدینی که سابقه بی وفایی والدین یا طرز تفکری که زن و مرد راجع به جنس موافق دارند بر آن ها حاکم است و مردانی که فکر می کنند زنان را باید شکار کرد و زنانی که فکر می کنند بدون مردان هیچ اند احتمال بی وفایی در آنها بالاست.

* همه مثل هم نیستند

شرلی گلاس و توماس رایت در تحقیقات خود دریافتند زنان عشق را مقدم بر روابط جنسی می دانند در حالی که مردان از ابتدا به دنبال برقراری رابطه جنسی هستند اما این مطلب در مورد همه زنان و مردان صادق نیست و برخی از مردان این گونه رابطه ها را برای ایجاد هیجان و فرار از مسئولیت های روزمره می خواهند و برخی از زنان رابطه جنسی خارج از روابط زناشویی بدون درگیری عاطفی را یک نوع چالش زندگی محسوب می کنند.

به اعتقاد این اشخاص ندانستن مفهوم عشق از علت های دیگری است که بیشتر از بقیه در بی وفایی افراد موثر است.

* بی وفایی یکی از شاخصه های افرادی است که ثبات اخلاقی و رفتاری ندارند

مهناز عظیمی یکی از روانشناسان تربیتی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بی وفایی یکی از شاخصه های افرادی است که ثبات اخلاقی و رفتاری ندارند، اظهار کرد: برخی از افراد در چگونگی برقراری رابطه به دیگران ناتوان هستند و حتی نمی توانند نیازهای خود را بیان کنند، اینگونه افراد بیشتر به بی وفایی روی می آورند چون نمی توانند عواطف و احساسات خود را بروز دهند.

به گفته این روانشناس، نداشتن مهارت حل مسئله با یکدیگر یکی دیگر از موضوعاتی است که فرد را به بی وفایی سوق می دهد.

عظیمی گفت: فردی که نمی تواند کوچکترین مسائل زندگی را حل کند ناچار بی وفایی را پیشه خود می سازد برای اینکه نمی تواند در دعواها و مشاجرات راه حل درستی پیشه خود قرار دهد.

وی ادامه داد: برخی از زوج های جوان به دلیل شناختی که از یکدیگر ندارند در ورطه بی وفایی می افتند چه بسا که خصلت برخی از زوج ها بی وفایی است و نمی توان گفت که پس از ازدواج این اتفاق نخواهد افتاد چون این خصلت جزیی از ذات آنها شده است و چه بسا که در نوجوانی و جوانی از خانواده این خصیصه را آموخته باشند.

* نداشتن هیجان و سرگرمی با همسر از دلایل دیگر بی وفایی است

این روانشناس تربیتی تاکید کرد: نداشتن شناخت صحیح از فردی که با او ازدواج کرده اید می تواند شما را دچار سردرگمی کند و چه بسا که از این ازدواج دلزده خواهید شد.

وی با بیان اینکه داشتن انتظارات غیر واقعی از ازدواج، کنجکاوی جنسی و نیاز عاطفی از دلایل دیگر بی وفایی است، خاطر نشان کرد: اعتیاد جنسی، ملال و خستگی، نداشتن هیجان و سرگرمی با همسر و غرق شدن در مشغله های روزمره و توجه نکردن به همسر از دلایل دیگر بی وفایی است.

آرمان زنان

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج