آخرین اخبار

تاریخ : 2. مهر 1396 - 11:07   |   کد مطلب: 33112
تلاش اقتصادی؛ زیباترین نقش زنان کرمان در دفاع مقدس
زن کرمانی در دوران دفاع مقدس محصور در خانه نبود و نه تنها در نبود همسر خود سنگر خانه را حفظ کرده بود بلکه به عنوان یک پشتیبان در جبهه ها نیز با تمام آنچه که در چنته داشت، قدم برمی داشت. زحمات زن کرمانی به حضور او در جبهه و انجام وظایف متناسب در عرصه ی اقتصادی نیز نمود داشت.

به گزارش زنان کویر ، زن کرمانی در دوران دفاع مقدس محصور در خانه نبود و نه تنها در نبود همسر خود سنگر خانه را حفظ کرده بود بلکه به عنوان یک پشتیبان در جبهه ها نیز با تمام آنچه که در چنته داشت، قدم برمی داشت. زحمات زن کرمانی به حضور او در جبهه و انجام وظایف متناسب در عرصه ی اقتصادی نیز نمود داشت.

زیرا با راه اندازی محافل مختلف، هم به جمع آوری امکانات لازم برای جبهه ها همت گماردند و هم به تهیه نیاز جبهه ها و فرستادن بسته بندیهای مختلف همت گماردند.

علاوه بر این کم نبودند زنانی که با عرضه طلا و جواهرات و یا سایر امکانات خانه و مال و سرمایه خود، براستی حاتم بخشی کردند؛ در همین مورد دلاور رزمنده یوسف میرشکار می گوید: «مدتی در جبهه بودم، زمانی که برگشتم زنان عشایر به استقبالم آمدند وقتی که به خانه آمدم و چند روزی گذشت، تازه فهمیدم مادرم جواهرات و مقداری نقره که از مادرش به یادگار و به ارث مانده بود، همه را نذر جبهه کرده است.

و چه بسیار زنانی که فرش خود را نیز به جبهه ها تقدیم و به نشیمن ساده تری بسنده کردند و کم نبودند زنانی که حتی سهمیه قند و شکر خود را هم به جبهه اختصاص دادند.

« علی ابراهیمی» یکی از رزمندگان دفاع مقدس در خصوص کرامت زنان کرمانی می گوید: برای سامان دادن، جمع آوری و بسته بندی کمکهای غیر نقدی مانند خوراک و پوشاک و لوازم زندگی به نیروی انسانی زیادی احتیاج داشتیم.

برای این منظور، در ستادهای پشتیبانی از خواهران متدین و دلسوز همکاری می خواستیم، این دعوت مورد اجابت قرار گرفت و طولی نکشید در سراسر استان بیش از هزار نفر به کار مشغول شدند و بدون هیچ چشم داشتی به صورت افتخاری روزانه و بعضی از مواقع تا پاسی از شب گذشته، زحمت می کشیدند حتی کرایه رفت . آمد را هم از جیب خودشان می پرداختند...

منبع: زن کرمانی روشنای زندگانی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج