آخرین اخبار

تاریخ : 6. خرداد 1396 - 11:06   |   کد مطلب: 32747
بنیان هایی که با فقر فرهنگی نابود می شود
اندر حکایت طلاق های عجیب!
بنیان هایی که با فقر فرهنگی نابود می شود
آنچه که امروزه از احوال ازدواج ها بر می آید این است که تنها ازدواج در سنین پایین منجر به طلاق نمی شود بلکه شاهد خیل عظیمی از طلاق ها در سنین بالا آن هم با بهانه های واهی که ناشی از فقر فرهنگی است، هستیم.

به گزارش زنان کویر ، ازدواج به عنوان یک پیوند مقدس، مهم ترین رخدادی اســت که موفقیت یا شکســت آن می تواند بــر جامعه تاثیر بگــذارد در گذشته اگرچه بر اساس سنت ها و اعتقادات دینی، بزرگ ترهــا فرزندان خود را از سنین نوجوانی برای تشکیل خانواده یاری می رساندند ، اما با گذر از جامعه سنتی بــه جامعــه نیمه مدرن در کشور و به تبــع آن تغییر کارکرد خانواده و انتظارات هر فرد، ازدواج کودکان معضلاتی را به وجود آورده است .

بسیاری ازدواج در سنین پایین را ناشی از فقر فرهنگی می دانند، ازدواج هایی که منجر به طلاق شده و تنها این نمودار را رشد می دهند.

البته آنچه که امروزه از احوال ازدواج ها بر می آید این است که تنها ازدواج در سنین پایین منجر به طلاق نمی شود بلکه شاهد خیل عظیمی از طلاق ها در سنین بالا نیز هستیم.

برای مثال؛ این که بانویی تنها برای خریدن یک مانتو دادخواست طلاق می کند ، با چه چیزی میتوان توجیح کرد؟

طلاق های عجیبی که پشت پرده ای جز ناآگاهی افراد از ازدواج نخواهد داشت.

درخواست طلاق به خاطر خرید مانتو

زن جوانی در شعبه دادگاه 268 دادگاه خانواده گفت: ما تازه پنج ماه است ازدواج کردیم و تا قبل از این که دادگاه بیاییم با هم مشکلی نداشتیم.

اما چند روز پیش شوهرم متوجه شده ما با هم نمی توانیم زندگی کنیم و بهتر است طلاق بگیریم.

آن هم به خاطر این که من دلم نمی خواست مانتویی بخرم که او انتخاب کرده بود.مرد که در تمام مدت شنونده بود به میان حرف همسرش آمد و گفت: خانم! شما از خانواده من خوشتان نمی آید و مشکل همین است،

مگر مانتویی که انتخاب کرده بودم، چه ایرادی داشت؟! این مانتو همان مانتوی است که خواهرم خریده بود.

زن که حسابی عصبانی شده بودشده بود با صدای بلند گفت: آقای قاضی، اگر من مانتویی نخواهم مانتویی بخرم که مثل مانتوی خواهر شوهرم باشد، گناه کرده ام؟

 

طلاق به خاطر خط اعتباری پنهانی همسر

چندی پیش مرد جوانی با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و به قاضی گفت: همسرم یک خط اعتباری پنهانی دارد و من تازه متوجه شده ام. به همسرم بدبین شده ام و با خودم می گویم چرا او باید پنهان از من یک خط دیگر داشته باشد.

وقتی به خودش این موضوع را گفتم خیلی راحت و ساده گفت: دلیلی نمی دیدم به تو بگویم چون اصلا از آن خط استفاده نمی کردم، ولی من این حرف ها سرم نمی شود و آنقدر با خودم کلنجار رفتم تا بالاخره تصمیم به جدایی گرفتم.

 

طلاق می دهم، جهیزیه همسرم چینی است

تازه داماد به خاطر اینکه لوازم برقی جهیزیه همسرش چینی است به دادگاه خانواده رفت و درخواست طلاق داد.

این مرد به قاضی پرونده گفت: مهریه همسرم 666 سکه بهار آزادی است و عروسی مفصلی هم گرفته ام.

فکر می کردم آنها هم در مقابل، جهیزیه خوبی تهیه می کنند اما وقتی جهیزیه را آوردند فهمیدم بیشتر وسایل ما بی کیفیت و چینی است.این کارها آنها عصبانی ام کرد و تصمیم گرفتم پیش از شروع زندگی مشترک از همسرم جدا شوم.

 

طلاق می دهم، همسرم از مادرم پرستاری نمی کند

وقتی دیدم همسرم تا این حد ظالم و سنگدل است تصمیم گرفتم از او جدا شوم. او حتی به احترام من هم حاضر نیست کنار مادرم بماند و از او پرستاری کند.

چندی پیش مرد جوانی با مراجعه به دادگاه خانواده و درخواست طلاق به قاضی گفت: مادر من پیر و بیمار است و باید کسی باشد از او مراقبت کند او به جز من و دو پسر دیگرش کسی را ندارد. دو عروس دیگرش یک روز در میان پیش مدرم می روند و از او پرستاری می کنند ولی زن من حتی یکبار هم حاضر نیست از مادر شوهرش پرستاری کند.

طلاق به خاطر فارسی وان

هفته گذشته زن جوانی در دادگاه خانواده گفت: 20 روز قبل سرگرم تماشای یکی از سریال های شبکه ماهواره ای فارسی وان بودم، همسرم از سر کار آمده بود. بعد از عوض کردن لباس هایش رفت دستشویی و درست زمانی که سریال به جای حساسش نزدیک شده بود، صدایم زد و از من صابون خواست.

سریال جای حساسی بود و من نتوانستم صابون ببرم، همین موضوع باعث شد او عصبانی شده و بیاید مقابل تلویزیون قرار بگیرد.

من هم که از رفتار همسرم ناراحت شده بودم، دیگر دیگر با او صحبت نکردم و همین باعث شد چندین بار با هم مشکل پیدا کنیم و حالا به دنبال طلاق توافقی با هم هستیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

منهاج
زنان کویر