آخرین اخبار

جمعی از دانش آموزان نواندیش انقلابی در راستای اعلام برائت از اقدام نابخردانه و محرمانه دولت یازدهم در امضای سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو بیانیه ای صادر کردند تا گوشه ای از فاجعه ای که در صورت اجرای این سند در کشورمان ایجاد می شود را به مسئولین و مردم و هم کلاسی های خود گوشزد کنند.

به گزارش زنان کویر ، در متن این بیانیه، موارد مهمی از ایرادات این سند از جمله ترویج سبک زندگی غربی، تسلط استعمار بر فرهنگ و علم کشور، ایجاد تک صدایی آمریکایی ر کل جهان، به حاشیه رفتن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با وجود این سند و ایجاد فجایع جبران ناپذیر در آموزش های جنسی کودکان در صورت اجرای این سند آمده است.

در انتها نیز به لازم الاجرا بودن تعهدات بین المللی در صورت امضا و ایجاد زمینه و امکان فشار و تحریم دول غربی به بهانه های حقوق بشری عدم اجرای این سند اشاره شده است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«چه کسی حق دارد به کودکان و نوجوانان ایران اسلامی خیانت کند؟

سند ۲۰۳۰ را چه کسی امضا کرد؟چه کسی تایید کرد؟چه کسی دستور اجرایی شدن آن را داد؟

ایرادات اساسی این سند :

۱- این سند بر اساس سبک زندگی غربی طراحی شده است.

۲- سندی است تک قطبی که همگان را دعوت به یکسانی با محوریت آمریکا می کند.

۳-  باعث تسلط استعمار بر فرهنگ و علم و قدرت ملل می شود.

۴- باعث نفوذ دشمن بر عرصه های مختلف کشورمان می شود.

۵- این سند به نوعی بی احترامی به ملل اسلامی است و عملا بر ناکارآمدی نظام آموزشی اسلامی تاکید دارد.

۶- طبق این سند کشور ها نمی توانند هر درسی را در کتاب های درسی بگنجانند و باید برخی از دروس که مربوط به فرهنگ  ودین کشور است را تغییر دهند.

۷- با وجود سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش که در سال ۹۱ رونمایی شد نیازی به سند نداریم.

۸-  براساس اصل یکصد و بیست و پنجم قانون اساسی هرگونه ایجاد تعهد برای کشور در مجامع بین‌المللی نیاز به تصویب مجلس شورای اسلامی دارد که متاسفانه دولت ندبیر و امید خود سرانه آن را قبول کرده و به اجرا گذاشته است.

۹ – در سند ۲۰۳۰ در ظاهر عبارت خوبی مانند آموزش و توسعه پایدار به کار برده شده، اما آنچه که از نتیجه عملی آن به دست می‌آید تغییر باورهای مردم و هماهنگ کردن نسل آینده با سیاست‌های نظام سلطه سرمایه‌داری تحت عنوان نظم جهانی است.

۱۰-با توجه به محور بودن تساوی جنسیتی و حقوق بشر و سبک زندگی غربی در سند ۲۰۳۰، نگرانی مهم‌تر این است که دادن این‌گونه تعهدات بین‌المللی بدون تصویب در مراکز تصمیم‌گیری و قانونگذاری کشور، خود زمینه‌ساز فشارهای بین‌المللی و تصویب قطعنامه‌های سازمان ملل علیه ملت ایران به بهانه‌های حقوق بشری خواهد شد و بر مبنای همین تعهدات عده‌ای وطن‌فروش اقدام به نوشتن نامه به رئیس‌جمهور آمریکا می‌کنند و از او می‌خواهند تحریم‌ها را علیه ملت ایران تشدید کنن، همانند آنچه که طراحان و حامیان و سران فتنه ۸۸ در آن سال در نامه به اوباما و در چند هفته اخیر با نامه نوشتن به ترامپ انجام دادند.

فقط یک مورد: آیا به نام آزادی، آموزش فاجعه بار مسائل جنسی به کودکان ایران اسلامی مسائل جبران ناپذیری را به دنبال ندارد که همه می دانیم و می دانند!(صاحب نیوز)

دانش آموزان نواندیش انقلابی»

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج