آخرین اخبار

تاریخ : 14. ارديبهشت 1396 - 10:44   |   کد مطلب: 32614
زن پذیرنده ی بیشترین آسیب ها از معضل طلاق
بنیان از هم پاشیده شده و دنیای سخت جدایی؛
زنان پذیرنده ی بیشترین آسیب ها از معضل طلاق
وقتی خانواده ای از هم می پاشد باز هم زن و مردی وجود دارند که این بار هر کدام تکه ای از وجود و خاطراتشان را بر می دارند و خانه مشترکشان را به دو نیم کرده و هر کدام به سمت خود می روند در این میان اما زنان به دلیل ظرافت و ویژگیهای عاطفی پذیرنده ی بیشترین آسیب ها از معضل طلاق است.

به گزارش زنان کویر ، وقتی خانواده ای شکل می گیرد، زن و مرد هستند که دست در دست هم می گذارند و خانه مشترکشان را می سازند.وقتی خانواده ای از هم می پاشد باز هم زن و مردی وجود دارند که این بار هر کدام تکه ای از وجود و خاطراتشان را بر می دارند و خانه مشترکشان را به دو نیم کرده و هر کدام به سمت خود می روند.

طلاق گاهی آخرین راه حلی است که باید انتخاب شود وگرنه مسئله ای برای همه عمر حل نشده، باقی خواهد ماند اما وقتی طلاق اتفاق می افتد روی دیگر سکه وضعیت زن و مردی است که شرایط جدیدی را در زندگی تجربه می کنند.

بنیان از هم پاشیده شده و دنیای سخت جدایی

همان طور که با ازدواج، وضعیت زندگی دختر و پسر دیروز که که زن و شوهر امروز، شده اند به کلی فرق می کند.

با طلاق هم همین اتفاق می افتد در حالی که حتی اگر توافقی و با میل طرفین هم باشد باز هم کار آسانی نیست و تلخی طلاق های بجا و لازم تا مدت ها در گلو می ماند.

در هر صورت باید وضعیت جدید را شناخت و فردی که قصد جدایی دارد یا جدا شده است با آگاهی کامل خود را و موقعیت جدید را مدیریت کند.

اول از همه چه خانم ها و چه مردانی که جدا می شوند باید بدانند که طلاق آخر یک مشکل نیست بلکه حداقل تا چند ماه طول می کشد که مشکلات زندگی قبلی از بین برود_ برای زوج هایی که بچه نداشتند یا پیوند نزدیک خانوادگی بی شان نبوده است_ یا چند ماه طول می کشد که بتوان برای مشکلات بعد از طلاق روشی پیدا کرد که کمترین آسیب را به طرفین برساند_برای زوج هایی که فرزند دارند یا جزو اقوام نزدیک هم هستند، پس نمی توانند تا آخر عمر خود را کامل از زندگی هم حذف کنند.

طلاق، صورت مسئله ای است که باید به حل هر چه بهتر آن فکر کرد اما همان طور که روانشناسی متفاوت زن و مرد باعث می شود وقتی زیر یک سقف هستند با برخی موضوعات مشابه برخوردهای کوناگونی داشته باشند، همین ویژگی های فردی متفاوت به علاوه نگاه متفاوت جامعه به زن و مرد می تواند شرایط گوناگونی بعد از طلاق ایجاد کند.

زن پذیرنده ی بیشترین آسیب ها از معضل طلاق است

مریم طباطبایی در گفتگو با زنان کویر در رابطه با آسیب جدایی زوجین به خانواده و اجتماع گفت: خانواده به معنای زن ، شوهر و فرزند است  و به طور قطع این آسیب ها به همه ی اعضای خانواده وارد خواهد شد.

این مدرس حوزه افزود: هنگام جدایی فرزندان بیشترین از دیگر اعضای خانواده آسیب می بینند و به دنبال آن بیشترین شدت آسیب روحی مورد توجه زن خواهد بود.

وی با اشاره به آسیب پذیر بودن زن از لحاظ روحی و احساسی تاکید کرد: هر چند که در یک جدایی مردان متضرر می شوند و آسیب می بینند اما زنان به دلیل قدرت بیشتر روحی و عاطفی آسیب پذیرترند ضمن این که احساس سرخوردگی دارند در برنامه زندگی و تعامل با افراد دچار مشکل می شوند.

طباطبایی عنوان داشت: معضلات و مشکلات طلاق بر همه ی اعضای خانواده سایه خواهد افکند ،زمانی که فرزند تکیه گاه خود همان پدر و مادر را از دست می دهد دچار مشکلاتی از جمله انزوا، پرخاشگری، ارتباطات ناصحیح با دیگران، مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه در زندگی های امروزه اولین راه برای حل مشکلات زوجین طلاق پیشنهاد می شود و هفتاد درصد از جدایی های امروزه بدلیل مشکلات حاد و جدی نیست و می توان با مشاوره، راهنمایی ، صبوری و تغییر دادن شیوه زندگی از این چالش رها یافت.

این مدرس حوزه افزود: اگر مرد و زنی دچار اختلافات شدیدی باشند ادامه این زندگی برای این زوج نیز دارای آسیب هایی خواهد بود اما این دلیل نمی شود در اولین گام های اختلاف به طلاق اندیشید.

طباطبایی تشریح کرد: جامعه به زن مطلقه به چشم بیوه نگاه خواهد کرد ضمن این که خود او در ازدواج بعدی دچار اضطراب می شود و در صورت ازدواج نکردن گاهی مشاهده می شود که زن دچار فساد اخلاقی می شود و از طرفی مرد نیز نیاز به همسر دارد و او نیز بعد از طلاق ممکن است دیگر ازدواج نکند و دچار مشکلات اخلاقی شود.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج