آخرین اخبار

تاریخ : 21. بهمن 1395 - 9:59   |   کد مطلب: 32080
اربعین 57 شاهد ریختن خون تنها بانوی شهیده کرمان
از لبیک به ندای امام خمینی(ره) تا چشیدن شهد شهادت؛
اربعین 57 شاهد ریختن خون تنها بانوی شهیده کرمان
زنان استان کرمان نیز به همصدا با زنان دیگر کشور و دوشادوش مردان پای در این انقلاب نهادند . از اسوه های مقاومت زنان استان کرمان می توان شهیده طلعت علی محمدی، بانویی کرمانی از تبار گلبافت اشاره کرد.بانویی که در سال 1310چشم به جهان گشود. وی با حضور در تظاهرات و راهپیمایی ها، بی شک نقش بی بدیلی در این مسیر را رقم زد و همچون قطره به دریای پر خروش انقلاب پیوست.

به گزارش زنان کویر ، بر هيچ كس پوشيده نيست كه زنان نقش بسيار مهمي در پرورش نهضت اسلامي ايفا نموده و حقيقتاً در مواردي نقش سنگين تر و موثرتري را نسبت به مردان در جريان مبارزه داشتند .

اهميت بيشتر آن زماني آشكار مي شود كه به اين نكته مهم اشاره نماييم كه زنان نه تنها در برخي موارد در صحنه مبارزه حضور جدي و فعال داشته و خود در خط مقدم مبارزه حاضر مي شدند بلكه مشوق اصلي مردان و همسران خويش براي شركت در اين مبارزه به حساب مي آمدند .

 

نقش موثر ديگر آنان تربيت فرزندان صالح براي ادامه راه و آينده نهضت اسلامي بود كه از اهميت ويژه اي برخوردار است . حضرت امام خميني ( ره ) با اشاره به اين مهم مي فرمايد: ما نهضت خودمان را مديون زنها مي دانيم ، مردها به طبع زنها در خيابانها مي ريختند ، تشويق مي كردند زنها مردان را ، خودشان در صفهاي جلو بودند ، زن همچون یک موجودي است كه مي تواند يك قدرت لايزال ، يك قدرت شيطاني را بكشد .

 در جاي ديگر مي فرمايند: امروز زنهاي شيردل طفل خود را به آغوش كشيده و به ميدان مسلسل و تانك دژخيمان رژيم مي روند .

زنان استان کرمان نیز به همصدا با زنان دیگر کشور و دوشادوش مردان پای در این انقلاب نهادند . از  اسوه های مقاومت زنان استان کرمان می توان شهیده طلعت علی محمدی، بانویی کرمانی از تبار گلبافت اشاره کرد.بانویی که در سال  1310چشم به جهان گشود. وی با حضور در تظاهرات و راهپیمایی ها، بی شک نقش بی بدیلی در این مسیر را رقم زد و همچون قطره به دریای پر خروش انقلاب پیوست.

 او در طول زندگی پر بار خود با اخلاق و رفتار خوبش همه را شیفته ی خود کرده بود و  وظیفه خود می دانست که در فعالیت های مربوطه شرکت کند از این رو بیشتر وقت خود را در تظاهرات و راهپیما یی ها می گذراند چرا که  این کار را وظیفه خود می دانست و لبیک به دعوت امام(ره) را واجب می شمرد.

سرانجام طلعت علی محمدی  که عاشق شهادت بود اربعین سال 57 در روستای جوشان گلباف در حالی که همراه با مردم در راهپیمایی شرکت کرده بود هدف گلوله مزدوران پهلوی قرار گرفت و در جلوی ژاندارمری روستا به شهادت رسید.پیکر پاک و مطهرش را دو روز بعد با گرفتن پنج هزار تومان تحویل خانواده اش دادند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج