آخرین اخبار

تاریخ : 25. خرداد 1395 - 10:29   |   کد مطلب: 29861
به همسران خود بدون مناسبت گل هدیه دهید / پس انداز معنوی و عاطفی با اهدای گل به همسر
یک روانشناس گفت:اگر آقایان جوان می دانستند که با دادن گل به همسرشان چه انقلابی در درون او به وجود می‌آورند، یک لحظه از این کار غفلت نمی‌ کردند و البته توصیه ها این است که بدون مناسبت به همسران خود گل هدیه بدهید و تاثیر متقابل آن را در زندگی شخصی ببینید.

به گزارش زنان کویر  به نقل از پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، بیست و پنجم خرداد ماه در تقویم به نام روز گل و گیاه ثبت شده است. به راستی در کشور ما چند درصد از مردم برای دل خودشان گل می‌خرند و به یکدیگر تقدیم می‌کنند. شواهد نشان می‌دهد که درکشور ما سرانه خرید گل و گیاه نسبت به استاندارد جهانی بسیار پایین است و این فرهنگ باید به نوعی توسط عالمان این حوزه فرهنگسازی شود. به همین مناسبت گزارشی ترتیب داده ایم که از نگاهتان می‌گذرد:

در ابتدای گزارش به سراغ تعدادی از زن و شوهر‌های جوان رفتیم و نظر تک تک آن‌ها را در مورد گل هدیه دادن به یکدیگر جویا شدیم که با پاسخ‌های متفاوت و در عین حال عجیبی روبرو شدیم.

 

آقای م. عبدالملکی با بیان اینکه گل خریدن زمانی زیبا می شود که گیرنده آن هم از جان پذیرای این هدیه باشد، ا گفت:  یک روز که از سر کار بر می گشتم، تصمیم گرفتم برای همسرم چند شاخه گل مریم بخرم و با عشق تقدیمش کنم. وقتی به منزل رسیدم با عکس العمل عجیب همسرم روبرو شدم و او به جای اینکه از این همه شاخه گل مریم خوشحال بشود به من گفت که چرا این همه گل برای من خریده ای و این رفتار همسرم بسیار مرا تعجب زده و سرد کرد و از آن لحظه تا به الان دیگر برای همسرم گل نخریدم.

آقای ک. پورصادق از تهران در پاسخ به این سوال که تا حال برای خانمش گل خریده است، گفت: حدود یک سال و چند ماه است که تشکیل زندگی داده ام اما هنوز که هنوزه وقت نکرده ام برای همسرم گل بخرم. همسرم بسیار گل دوست دارد و برخی مواقع به من با کنایه می‌گوید که چرا برایش گل نمی‌خرم. البته من واقعا وقتی به منزل می‌آیم یادم می افتد که برای همسرم گل نخریده ام و خودم هم از این بابت ناراحت هستم اما به خاطر گزارش شما هم که شده این بار با شاخه گل به منزل می‌روم.

خانم شیوا صداقت از کرج  نیز گفت: من علاقه بسیار زیادی به گل و گیاه دارم. اما متاسفانه تا به حال همسرم برای من گل نخریده است و بار‌ها به خاطر این موضوع من ابراز دلخوری کرده ام. همسرم دست و دل باز است اما از خرید گل برای من علاقه ای نشان  نمی‌دهد در حالی که می‌داند من با دیدن گل حتی به اندازه یک شاخه بسیار خوشحال می‌شوم.

آقا میثم هم در پاسخ به این سوال که بیشتر در چه زمان هایی و چه نوع هدیه ای به خانمش می دهد ما گفت: من در مناسبت‌های مختلف برای همسرم گل می‌خرم و بعضی‌ها فکر می‌کنند شغل من گل فروشی است در حالی که من شغل آزاد دارم اما چون می‌دانم همسرم به گل علاقه زیادی دارد برای او در مناسبت‌های مختلف در کنار دادن کادو گل هعدیه می‌دهم.

زهرا عبدی ، روانشناس و تحلیلگر اجتماعی ، در گفت و‌گو با خبرنگار طنین یاس، در رابطه با این چند نمونه از افراد جامعه گفت: در رابطه با نفر اول که از رفتار همسرش شکایت داشت باید ابراز کنم که من برای اولین بار است که چنین رفتاری از یک خانمی در رابطه با گل خریدن همسر می‌بینم در حالی زنان با دیدن گل بسیار خوشحال می‌شوند. البته شاید آن روز خانم این آقا مشکلی برایش پیش آمده که اینگونه برخورد کرده است در حالی که از دیدگاه روانشناسی زنان بسیار علاقه مند به گل هستند به خصوص اگر همسرشان برای آن‌ها تهیه کرده باشد. توصیه من به این آقای محترم این است که به خاطر یک عکس العمل ناپسند از سوی همسرشان ترک عادت نکنند و در مناسبت‌های مختلف به همسرشان گل تقدیم کنند.

کم کاری بهانه ای برای گل نخریدن نباشد

در مورد کیس دوم باید تصریح کنم که آقیان هیچ وقت کم کاری خودشان را بهانه ای برای خرید گل قرار ندهند. امروزه اگر فرصتی برای خرید گل به مغازه‌ها هم که نباشد در سر چهار راه‌ها افرادی گل به دست وجود دارند که با قیمت پایین تر اقدام به فروش گل می‌کنند. بنابراین توصیه من به این آقا این است که در اولین فرصت همسرش را از چشم انتظاری دربیاورد و برای او بدون مناسبت اقدام به خرید گل نماید که قطع به یقین همسرش را بسیار خشنود و خوشحال می‌کند.

در رابطه با صحبت‌های این خانم باید گفت که این یک حق طبیعی برای شما خانم‌ها است که از همسرتان طلب گل کنید. چرا که این موهبت الهی هم کم هزینه است و هم زیبایی خاصی در خانه می‌بخشد که برای روحیه هر دو طرف جذابیت دو چندان دارد. توصیه من به این خانم این است که شما برای همسرتان یک شاخه گل بخرید شاید همسرتان از این رفتار شما به وجه آید و در مراحل بعد برای شما گل هدیه دهد.

و اما در مورد کیس آخر باید اظهار کنم این فرد بسیار دارای تیپ شخصیتی بالایی است. چرا که دادن گل به همسر خود نشان از شخصیت والای طرف است. ما نمی‌خواهیم شخصیت افراد را بر اساس گل خریدن سنجش کنیم اما گل هدیه دادن چه در مناسبت‌ها و چه در مواقع عادی به همسر خود رفتار بسیار پسندیده و ستودنی است که متاسفانه در اغلب آقایان این رفتار کمتر به چشم می‌خورد.

 

 

فرهنگ گل هدیه دادن در جامعه بسیار ضعیف است

این روانشناس در پایان افزود: متاسفانه فرهنگ گل هدیه دادن در جامعه ما به خصوص در بین روابط زوجین بسیار پایین است در حالی که اثر بخشی گل هدیه دادن در رابطه عاطفی و حتی جنسی بسیار موثر است که این مورد از دید زوجین پنهان مانده است.

عبدی تصریح کرد: اگر آقایان جوان بدانند که با دادن گل به همسرشان چه انقلابی در درون همسرشان به وجود می‌آید یک لحظه از این کار غفلت نمی‌کردند و البته توصیه ما این است که بدون مناسبت به همسران خود گل هدیه بدهند و تاثیر متقابل آن را در زندگی شخصی خواهند دید.

در پایان این گزارش نتوانستم از این موضوع به سادگی گذر کنم و اینکه متاسفانه در مجالس ترحیم و مناسبت‌های دیگر دسته دسته گلها برای امواتمان که روح دنیوی ندارند پرپر می‌شود حال آنکه دادن یک شاخه گل با عشق و بدون مناسبت می‌تواند آتش جنجال یا طلاقی را خاموش سازد که متاسفانه این فرهنگ هنوز نهادینه نشده است و امید است این فرهنگ هر چه سرع تر در زن و شوهر‌ها تقویت شود و خرید گل را فقط معطوف به رفتن به عیادت یا مجلس ترحیم نکنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج