آخرین اخبار

تاریخ : 4. مرداد 1394 - 10:32   |   کد مطلب: 26331
راه‌اندازی هسته امر به معروف در دادگستری کرمان
معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان گفت: معاونت فرهنگی دادگستری استان کرمان با تشکیل هسته‌هایی از بین کارمندان قضائی و اداری به ترویج معروفات و نهی از منکرات با زبانی نرم در سطح محیط کار خود می‌پردازند.

به گزارش زنان کویر ، به نقل از فارس؛محمدباقر اسلامی صبح امروز در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری استان کرمان اظهار داشت: افراد نباید از کنار منکرات به راحتی عبور کنند و عمل به این دو فریضه وظیفه شرعی و دینی هر مسلمانی است.

این مقام قضائی عنوان کرد: معاونت فرهنگی دادگستری استان کرمان با تشکیل هسته‌هایی از بین کارمندان قضائی و اداری به ترویج معروفات و نهی از منکرات با زبانی نرم در سطح محیط کار خود می‌پردازند.

اسلامی تصریح کرد: برطرف شدن بسیاری از مشکلات جامعه در گروی اجرای دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر است و اجرای صحیح این فریضتین ضامن سلامت جامعه است.

وی با بیان اینکه در این طرح هیچ‌گونه برخورد فیزیکی با کسی نمی‌شود، افزود: اولویت کار اعضای این شورا حفظ کرامت انسانی و تذکر به صورت لسانی است.

قاضی اسلامی گفت: هدف کار این شورا در سال جدید ترویج معروفاتی از جمله تکریم ارباب رجوع، دقت در استفاده از منابع بیت‌المال، حفظ اسرار اداری، توجه به ساده پوشی، عدالت و انصاف در برخورد با زیردستان و حضور به موقع در محل کار است.

همچنین مدیر کانون بسیج حقوقدانان شهید بهشتی دادگستری کرمان در این نشست گفت: فرد بسیجی باید اول با اخلاق و رفتار خود عامل به امر به معروف و نهی از منکر باشد و سپس دیگران را  امر به معروف و نهی از منکر کنید.

یدالله عباس‌زاده در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری استان کرمان اظهار داشت: اخیرا ایجاد شورای امر به معروف و نهی از منکر از سوی حوزه کل بسیج ادارات به پایگاه مقاومت بسیج دادگستری بخشنامه شده است و به زودی اجرایی می‌شود.

فرمانده پایگاه شهید بهشتی بر ضرورت تعامل بسیج با شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری کل استان تاکید کرد و افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شهدای بسیاری تقدیم اسلام کرده است و ما باید رهرو راه این شهدا باشیم که جانشان را در راستای این فریضتین فدا کردند.

دبیر و عضو هیئت نظارت بر حقوق شهروندی دادگستری کل استان کرمان در این نشست گفت: امر به معروف ونهی از منکر در جامعه به منزله جریان خون در بدن انسان است.

حمدالله سلیمانی اظهار داشت: همان طور که وجود نهاد امر به معروف و نهی از منکر سبب نشاط و بالندگی جامعه است و آن را در برابر آسیب‌ها و جرائم واکسینه می‌کند، جریان خون در بدن هم سبب استمرار و تداوم حیات می‌شود.

وی ادامه داد: مصادیقی از قبیل امر به رعایت حجاب شرعی از سوی کارکنان اداری، امر به ایجاد انگیزه و علاقه به انجام امور قضائی، امر به رسیدگی دعاوی با کیفیت و کمیت و امر به حضور به موقع در جلسات اداری و قضائی از امور معروف است.

سلیمانی مستشار شعبه 11 دادگاه تجدیدنظر استان کرمان نهی از اسراف و تبذیر، کم کاری، پرهیز از اعتمادسوزی نسبت به تشکیلات و تعجیل در خروج از محل کار را از مصادیق نهی از منکر در ادارات برشمرد.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج