نمایش 1 - 10 از 967
بایدها و نبایدهای مصرف نوشیدنی در فصل گرما و ماه رمضان
متخصص طب سنتی مطرح کرد؛
نوشیدنی ها و آشامیدنی ها تحت اختیار افراد است، در فصل گرما و هوای گرم باید غذا به سمت تری و گرمی پیش برود، بنابراین غذاها و نوشیدنی ها و موادی را که برای افراد در این فصل می چینیم باید تری و گرمی بیشتری داشته باشد و به نوعی اعتدال را رعایت کنیم.
زنانی که خواسته یا ناخواسته در سرنوشت جامعه مؤثرند/ شاخصه های مهم حکومت علوی
در گفتگو با استاد حوزه و دانشگاه مطرح شد؛
رئیس مؤسسه علمی فرهنگی زنان منتظر گفت: زنان می توانند در کل کابینه دولت دوازدهم حضور داشته باشند اما هیچ توجهی به شأن و جایگاه و منزلت واقعی زن نشود و بعد بگوییم شأن زنان حفظ شده است که این کار پسندیده ای نیست.
استقلال فرهنگی، لازمه استقلال همه جانبه ملت ها/ داشته های فرهنگی ایران اسلامی، ظرفیت جهانی شدن دارد
یک کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد؛
یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان این مطلب که استقلال فرهنگی یک اصل استراتژیک برای استقلال همه جانبه ملت هاست، سه گزاره فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع)، فرهنگ ایران اسلامی و تعامل با فرهنگ بین الملل را لازمه طراحی نقشه استقلال فرهنگی کشور دانست و افزود: تعامل با فرهنگ بین الملل نه هضم شدن در آن و نه تقابل با آن است بلکه به نوع صدور فرهنگ جمهوری اسلامی ایران و طراحی سند 2030 برای جامعه بین الملل است.
عفاف و حجاب قانون دارد/آزادی زنان ترفندی برای نامزدهای ریاست جمهوری
لاله افتخاری: آموزش و پرورش، مهد های کودک، مطبوعات و رسانه ها باید مردم را به قانون گرایی دعوت کنند. عفاف و حجاب قانون دارد و تخلف از آن سر پیچی و عدم اطاعت از قانون است.
برخی‌ها یک صفحه نهج‌البلاغه را دیدند و حرف‌های عجیبی می‌زنند/ با یک صفحه نهج‌البلاغه، نظام حکومتی اسلام را دگرگون نشان ندهیم
آیت‌الله مکارم شیرازی:
استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه امام با رأی مردم انتخاب نمی‌شود گفت: یکی از دولتمردان گفته است که مبنای ولایت از دیدگاه امام علی(ع) نظر مردم بود و دموکراسی میراث این امام معصوم است، این حرف عجیبی است، او یک صفحه از نهج البلاغه را دیده و بقیه را ندیده است.
توصیه‌های تغذیه‌ای در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان
برای جبران از دست دادن مایعات و مواد قندی در طول روز، روزه داران وعده افطار خود را با مایعات ولرم و نیمه گرم شروع کنند و از مصرف مایعات سرد و نوشابه ها خودداری کنند.
تولیدکنندگان مشاغل خانگی، نیازمند حمایت بیشتر مسئولین هستند/ با سرمایه کمتر از 5 میلیون وارد بازار کار شدم
یک تولید کننده خانگی چیبس میوه:
تولید کننده چیبس میوه گفت: حدود یک سال است که در منزل خود با دستگاهی که تهیه کرده ام، اقدام به خشک کردن میوه‌جات می‌کنم به این روش که میوه‌جاتی مثل سیب ،موز ،پرتقال، گلابی، هلو .. را در فصل خودشان تهیه می‌کنم و پس از شست و شوی آن‌ها را با دستگاه خشک و بسته بندی کرده و به فروش می‌رسانم. همچنین از ضایعات این میوه‌ها سرکه درست می‌کنم ضمن اینکه با خشک کردن سبزیجات مورد نیاز بانوان هم در کنار این چیبس های میوه کسب در آمد دارم.
آتش به اختیار در دستور کار پیشتازان اردوهای جهادی/ کمبود بودجه بزرگترین مشکل کارهای فرهنگی جهادگران
در نشست«جهادگران آتش به اختیاران عرصه محرومیت زدایی» مطرح شد:
در دوره اصلاحات تنها نهادی که روستاها فعالیت داشت یعنی جهاد سازندگی با جهاد کشاورزی ادغام شد ومی توان گفت که روستاها تقریبا بدون متولی فرهنگی شدند! در همان زمان بچه های بسیجی به روستاها رفتند و خدمت کردند و نمادی از آتش به اختیاری که رهبر معظم انقلاب فرمودند را متبلور کردند تا جایی که امام خامنه ای دستور تشکیل بسیج سازندگی را صادر فرمودند؛ در واقع حرکت از پایین به بالا رقم خورد.
حضور زنان در ورزشگاه ها قبح شکنی است
عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر بجنورد:
یک عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: به خاطر هیجانات سالن های ورزشی ورود مرد و زن در یک ورزشگاه زمینه گناه را فراهم می کند و قبح شکنی است.
بدن چه‌کسانی از «خواب نیمروزی» سود می‌برد؟
تأثیرات خواب بعد‌از‌ظهر در افراد با مزاج های مختلف؛
خواب و چُرت بعدازظهر خوب است یا بد؟ آیا همه باید بعدازظهرها بخوابند؟ اصلاً میزان خواب نیمروزی چقدر باید باشد؟ هرچقدر خواستیم می‌توانیم بخوابیم یا محدوده زمانی خاصی دارد؟

صفحه‌ها